نمونه تبلیغات تاثیر گذار در دنیا

تبلیغات یکی از موارد مهم در شناخته شدن، جذب مشتری و موفق شدن هر برندی محسوب می شود. این روزها با توجه به برندهای مختلف شاهد انواع متنوعی از تبلیغات هستیم که هر کدام به شکلی برند مورد نظر را معرفی می کند. در این بین برخی از  این تبلیغات زیاد اثر چندانی ندارند و به راحتی از ذهن فراموش می شوند. اما برخی دیگر نیز با توجه به خلاقیتی که در معرفی برند در آن بکار می رود اثر ماندگاری در ذهن دارد. بنابراین می توان بیان کرد که در هر کسب و کاری موضوع تبلغات بسیار حائز اهمیت است. اما شاید با این سوال مواجه شوید که چطور می توان در تبلیغات ایده های خلاقانه و تاثیر گذار به کار برد؟ ما در ادامه بهترین روش های تبلیغاتی در دنیا را برای شما بیان خواهیم کرد تا بهتر با چگونگی و تاثیر گذاری این تبلیغات آشنا شوید. پس پیشنهاد ما به شما این است که تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

روش های تبلیغاتی
انواع روش های تبلیغاتی

اهمیت تبلیغات در بازاریابی

به طور مسلم تبلیغات یکی از مهمترین اجزای بازاریابی است که تاثیر بسزایی در معرفی و شناخته شدن هر کسب و کاری در بازار رقابت دارد.با این حال می توان بیان کرد که هر کسب و کاری تنها با همین تبلیغات است که خود را به نوعی معرفی می کند. با توجه به برندهای متنوع در بازار، با انبوهی از تبلیغات روبه رو هستیم، به همین دلیل بازار رقابت بین برندهای مختلف به سختی پیش می رود. البته مشتریان نیز با توجه به این همه تبلیغات از برندها انتظار یک تبلیغات موثر و کارآمد را دارند.

مزیت های تبلیغاتی خلاقانه

به طور مسلم تبلیغات خلاقانه اثر بخشی بالایی دارد و تاثیرات قابل توجهی بر ذهن افراد می گذارد. مخاطبان در مشاهده تبلیغات خلاقانه با همه وجود آن را در خاطر خود می سپارند و در طولانی مدت نیز به مشتریان وفادار آن برند تبدیل خواهند شد. مزیت های تبلیغات خلاقانه در بازار رقابت عبارت اند از:

اثربخشی

به طور معمول یکی از مهمترین مزیت های تبلیغاتی خلاقانه این است که موجب اثربخشی هر چه بیشتر در معرفی برند مورد نظر می شود. در صورت اجرا شدن درست کمپین های تبلیغاتی به طور مسلم، نرخ بازگشت سرمایه نسبت به یک کمپین تبلیغاتی معمولی چندین برابر بازدهی خواهد داشت.

هزینه تبلیغاتی کمتر

به طور مسلم یک تبلیغ خلاقانه و موثر نسبت به تبلیغات معمولی با سرعت بالایی در فضای مجازی منتشر و دست به دست می شود که از این طریق مخاطبان بیشتری را جذب خود خواهد کرد. بنابراین برای منتشر کردن تبلیغات در فضای مجازی نیاز به هزینه یا بودجه کمتری خواهد بود. بدین صورت با هزینه کمتر، تبلیغات خلاقانه در فضای مجازی دست به دست می گرددو مخاطبان زیادی را جذب خواهد کرد.

ماندگاری بیشتر

یک تبلیغات خلاقانه و کارآمد مدت طولانی در ذهن خواهد ماند و خاطرات ماندگاری را از خود به یادگار خواهد گذاشت. در واقع می توان بیان کرد که یک تبلیغ خوب و کارآمد موجب افزایش اعتبار برند در میان مخاطبان خواهد شد که این امر به جذب مخاطبان بیشتر کمک زیادی خواهد کرد.

روش های تبلیغاتی
روش تبلیغات

انواع روش های تبلیغاتی

این روزها انواع متنوعی از روش های تبلیغاتی در معرفی برندها در دنیا انجام می شود که به راحتی با بکار بردن ایده های جالب و خلاقانه می توان از آن ها در معرفی برند استفاده کرد.البته تبلیغاتی همچون بیلبوردها نیز در سطح شهر انجام می شود اما با این حال در ادامه بهترین نوع تبلیغات را برای شما بیان خواهیم کرد.

مجلات و روزنامه ها

یکی از تبلیغات موثر و خلاقانه در معرفی برندها، ثبت تبلیغات در روزنامه ها و مجله ها است. اما جالب است بدانید که این نوع از تبلیغات تنها برای کسب و کارهایی موثر خواهد بود که همه روش های تبلیغاتی را برای معرفی برند خود بکار برده است و از این طریق قصد دارد که برخی از مخاطبین خاص مجلات و روزنامه ها را نیز جذب برند خود کند. بهتر ست صادقانه بیان کنیم که این نوع از تبلیغات برای کسب و کارهایی که تازه کار هستند پیشنهاد نمی شود. این نوع از تبلیغات تنها برای کسب و کارهایی موثر خواهد بود که شناخته شده هستند و خاطرات ماندگاری ازتبلیغات آنها در ذهن باقی مانده است.

تلویزیون

یکی دیگر از نوع تلیغات که اثرات قابل توجهی در ذهن دارد، ثبت تبلیغات در تلویزیون است. بسیاری از برندهای از این نوع تبلیغات برای دیده شدن و جذب مشتری استفاده می کنند. خوبی این نوع از تبلیغات این است که خدمات و محصولات برندها برای مخاطبان زیادی ارائه خواهد شد که این امر موجب جذب مشتریان زیادتری خواهد شد.

تنها موردی که در این نوع از تبلیغات ذهن را درگیر خود می کند هزینه بالای آن است. با این حال می توان بیان کرد که این نوع از تبلیغات مناسب شرکت ها و تولید کنندگان بزرگ خواهد بود و با توجه به هزینه بالایی که دارد مناسب کسب و کارهای کوچک نخواهد بود.

رادیو

رادیو نیز به نوبه خود یکی از روش های تبلیغاتی موثر است که قبل از آن کسب و کارها باید از روش ثیت تبلیغات در تلویریون، روزنامه ها و مجلات استفاده کرده باشند.

محیط شهری

ثبت تبلیغات در سطح شهر آن هم در تلویزیون های بزرگ بیشتر در معرض دید مشتریان قرار می گیرد که این امر موجب جذب مخاطبان زیادی می شود اما استفاده از شهار تبلیغاتی با جمله های تبلغاتی موثر و گرافیک قوی بسیار موثر و کاربری است که تاثیرات بیشتری در جذب مخاطبان دارد.

چاپ تبلیغاتی
روش چاپ تبلیغاتی

روش چاپی

ثبت تبلیغات در روش چاپ تبلیغاتی به صورت بروشور، کارت های ویزیت،کاتالوگ و روی پارچه انجام می شود. این روش تبلیغاتی بسیار موثر خواهد بود. روش تبلیغات چاپی به صورت چاپ روی پارچه که روی لباس و روبان انجام می شود و روش موثری برای تبلیغات برند خود خواهید داشت. چاپ روبان تبلیغاتی نیز از آن دسته از تبلیغات است که به صورت اتیکت لباس، گردن آویز و دیگر محصولات استفاده می شود و تاثیر زیادی در تبلیغ برند شما دارد.

فضای مجازی

ثبت تبلیغات به روش اینترنتی در فضای مجازی برای شرکت های کوچک و بزرگ با هر بودجه ای که دارند بسیار مناسب می باشد. این روش ثبت تبلیغات نسبت به دیگر روش های تبلیغاتی مقرون به صرفه بوده و مخاطبان زیادی را جذب خود خواهد کرد.

متن تبلیغاتی تاثیر گذار در جذب مشتریان

تا به اینجای متن در مورد بهترین روش های تبلیغاتی مطالبی را بیان کردیم حال نوبت به این می رسد که بیان کنیم که در تبلیغات از چه متن های تاثیر گذاری استفاده کنیم. این متن تبلیغاتی موثر و کارآمد شامل موارد زیر است:

با ما تجربه جدیدتری را شروع خواهید کرد.

ما به داشتن خدمات و کیفیت بالای محصولات خود افتخار می کنیم.

خدمات و محصولات ما متناسب با سلیقه و نیاز شما مشتریان عزیز خواهد بود.

به ما برای شروع یک تجربه جدید بپیوندید.

نمونه های مختلف از تاثیرگذارترین تبلیغات برندهای معروف در دنیا

به طور مسلم همه ما می دانیم که تبلیغات و بازاریابی این روزها در موفق شدن هر کسب و کاری اعم از کوچک و بزرگ کارآیی بالایی دارد. در ادامه قصد داریم برخی از نمونه های تبلیغاتی تاثیرگذار در دنیا را برای شما معرفی کنیم که تا به الان توانسته در رابطه با تبلیغات خلاقانه و موثر خوش بدرخشد. این نمونه های تبلیغاتی تاثیر گذار در دنیا عبارت اند از:

Marlboro

در سال های اخیر مشتریان این برند از سیگارمارلورو به این عادت داشتندکه سیگارهای داخل کارتن را بدون اینکه نیاز به بیرون آوردن کارتن آن باشد به راحتی از جیبشان بیرون بیاورند.این امر موجب دیده نشدن برند سیگار می شد. اما این روزها طراحی کارتن سیگارمارلورو به گونه ای طراحی شده است که برای بیرون آوردن سیگار از کارتن باید ابتدا کارتن سیگار را از جیب بیرون آورد که در نتیجه برند سیگار نیز رویت خواهد شد.

 

HBO

برای تاثیرات ماندگاری از سریال تاج و تخت در ذهن ، HBO تصمیم بر این گرفت که برای تبلیغ قسمت سوم از این سریال، در برخی از قسمت های مختلفی از روزنامه و جلد مجله هایی که به چاپ رسانده از سایه یک اژدهای قول پیکر استفاده کند. استفاده از این روش تبلیغاتی تاثیر قابل توجهی در ذهن مخاطبان و جذب آن ها برای دیدن سریال خواهد کرد.

Red Bull

یکی دیگر از نمونه های تبلیغاتی تاثیر گذار در دنیا مربوط به شرکت نوشیدنی Red Bull می باشد. این کمپانی برای پیش گرفتن از رقبای خود قیمت نوشیدنی های خود را ابتدا دو برابر کرد. علاوه بر این نیز از صاحبان فروشگاه و خرده فروشان نیز خواست که نوشیدنی مربوط به برند خود را در همه قسمت های فروشگاه به دور از سایر نوشیدنی های موجود قرار بدهند که این امر به دیده شدن و فروش بالای محصول کمک بزرگی می کند.

Taxi Mike

این کمپانی برای ارائه خدمات خود از یک روش تبلیغاتی تاثیر گذار برای جذب مخاطبان استفاده کرد. در واقع این شرکت به جای اینکه فعالیت های خود را به صورت چاپ شده در بیاورد، تصمیم گرفت که نقشه هایی را چاپ کند که کلیه رستوران ها، کافه ها و دیگر مکان هایی که تاکسی مایک در آن فعالیت می کند را روی نقشه نشان دهد تا مخاطبان بهتر با مسیرهای که این شرکت در آن فعالیت می کند آشنا شوند .

سخن پایانی

در تبلیغات برند خود سعی کنید آنچه که هستید را رونمایی کنید چراکه مشتریان بیش از هر چیزی به صداقت شما توجه خواهند کرد. بنابرین اگر با مخاطبان خود صادق باشید به طور یقین مخاطبان زیادی را جذب خود خواهید کرد. در این مقاله برخی از روش های تبلیغاتی موثر را برای شما بیان کردیم با این حال این به شما بستگی دارد که با توجه به بودجه و کسب و کاری که دارید بخواهید از هر کدام از این روش های تبلیغاتی استفاده کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button
×