Search
Close this search box.

هدایای تبلیغاتی چه تاثیری بر برندینگ و فروش شما دارد؟

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که منظور از هدایای تبلیغاتی چیست و اینکه آیا هدایای تبلیغاتی موجب فروش بیشتر می شود؟این سوالات با تعریفی ازهدایای تبلیغاتی به خوبی پاسخ داده می شود.

بنابراین درابتدا بهتر است تعریفی از هدایای تبلیغاتی داشته باشیم. در کل هدایای تبلیغاتی به مجموعه ای از هدایا گفته می شود که با هدف تبلیغات برای جذب فروش بیشتر و جذب مشتری به کار گرفته می شود.

البته هدف از هدایای تبلیغاتی در کل قدر دانی از مشتریان قدیمی و جذب مشتری های جدید برای فروش بیشتر است. البته از موارد مهم در هدایای تبلیغاتی، درج نام و برند است.

تاثیر هدایای تبلیغاتی در برندینگ و فروش

همان طور که بیان کردیم هدایای تبلیغاتی به مجموعه ای از هدایا گفته می شود که شرکت در مسیر تبلیغات خود به مشتریان و دیگر نماینده های شرکت های دیگر با هدف جذب مشتری، هدیه می دهد.

از طرفی یکی از نکات مهم و قابل توجه در هدایای تبلیغاتی این است که برای یادآوری برند شما در ذهن مشتریان باید بر روی هدایای تبلیغاتی لوگو و نام شرکت شما درج شده باشد.

اگر چه محصولات و خدمات باکیفیت می توانند به برند سازی شرکت شما کمک زیادی کنند از طرفی هدایای تبلیغاتی نیز تاثیر بسزایی بر کسب و کار شما دارد و موجب موفقیت شما در مسیر برندینگ و فروش بالا می شود.

البته هدایای تبلیغاتی شامل هدایای عمومی، متوسط و نفیس است که می توانید با بکارگیری این هدایا مشتریان زیادی جذب کنید و در نهایت نیز فروش بالایی داشته باشید.

با توجه به این امر نمی توان نقش هدایای تبلیغاتی را در برندینگ و فروش کسب و کار نادیده گرفت. از طرفی هدایای تبلیغاتی موجب تعامل شما و مشتریان می شود که البته این تعامل نسبت به قبل نیز افزایش خواهد یافت.

علاوه براین احساس خوب و رضایتمندی در مشتریان را ایجاد می کند که همین امر موجب ماندگار شدن نام شرکت شما در ذهن و یاد آن ها می شود.

با این حال اگر شما هم قصد تاسیس یک شرکت یا یک برندینگ بسیار خوب را دارید اما نمی دانید که چگونه باید با بکارگیری هدایای تبلیغاتی شرکت خود را معروف کرده و فروش بالایی داشته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که در ادامه با ما همراه شوید تا با هم به بررسی این موضوع بپردازیم.

چگونه هدیه تبلیغانی برای برند خود انتخاب کنیم؟

برای اینکه هدایای تبلیغاتی مناسبی برای برند خود انتخاب کنید در مرحله اول باید به این نکته دقت داشته باشید که باید متناسب با کسب و کار خود ، هدایای تبلیغاتی را انتخاب کنید.

برای درک بهتر این موضوع برایتان مثالی می زنیم. اگر شما یک برند پوشاک دارید برای هدایای تبلیغاتی نباید از خودنویس یا هر چیز دیگری استفاده کنید. بلکه هدایای تبلیغاتی باید در حیطه کسب و کار شما باشد در این مثال هدیه شما بهتر است پوشاک باشد، علاوه برآن میتوانید با ترفندایی بسیار جذاب برند خودتان را روی آن پوشاک میتوانید تبلیغ کنید مثلا با زدن اتیکت لباس و چاپ برند خود روی آن به راحتی برند شما تبلیغ میشود .

با توجه به آن اگر برند پارچه دارید برای همین منظور بهتر است هدایای تبلیغاتی که در نظر می گیرید که نیز پارچه باشد تا از این طریق با یک تیر دو نشان بزنید.

شما با دادن هدایه به مشتریان در واقع می توانید کیفیت محصولات خود را نشان مشتریان بدهید. مشتریان با گرفتن هدایای تبلیغاتی و بررسی کردن آن از کیفیت محصولات شما اطمینان می یابند و از طرفی موجب جذب بیشتر مشتریان و در نهایت فروش بالا می شود. بنابراین در هدایای تبلیغاتی خلاقانه نیز نباید غافل شوید.

استفاده از هدیه های تبلیغاتی به عنوان یک ابزار تبلیغاتی عملکرد موثری دارند. مشتریان با رضایتمندی از این هدایای تبلیغاتی به دوستان و آشنایان خود نیز سفارش می کنند تا محصولات برند شما را خریداری کنند. بنابراین تبلیغاتی این چنینی نیز برای شما رایگان بوده و سود آوری بالایی خواهد داشت چرا که موجب جذب مشتریان بیشتری می شود.

البته در بسته بندی هدیه های تبلیغاتی می توانید خلاقیت به خرج بدهید و جعبه های بسته بندی را با ایده های جذاب و شیک طراحی و بسته بندی کنید همچنین با چاپ لگو روی روبان بسته بندیتان شیک تر و باعث تبلیغات بیشتر میشود. با بکار بردن بهترین ایده های خلاقانه در بسته بندی احساس خوبی در مشتریان ایجاد می شود که شما در گیر و دار مشغله کاری به مشتریان و رضایتمندی آنها اهمیت می دهید.

به منظور تاثیر بیشتر می توانید همراه با هدایای تبلیغاتی پیام های متنوعی نیز برای مشتریان داشته باشید تا از این طریق با آنها روابط عاطفی ایجاد کنید.

مطمئن شوید که شما با این کار حس خاص و دوستانه ای را در مشتریان خود ایجاد می کنید و نسبت به دیگر رقبا نیز جلوتر خواهید افتاد.

پس با این اوصاف می توان اینگونه بیان کرد که هدایای تبلغاتی موجب ماندگار کردن نام برند شما در ذهن و یاد مشتریان می شود و روابط بلند مدتی با آنها خواهید داشت و به قول معروف طرفداران پر و پا قرص برند شما خواهند شد.

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که در استراتژی های بازاریابی از هدایای تبلیغاتی و نقش آن در جذب مشتریان بیشتر غافل نشوید چراکه می توانید با در نظر گرفتن هدایای تبلیغاتی نقش موثری در جذب مشتری و پیشی گرفتن از دیگر رقبای خود در بازار داشته باشید.

مزیت های بکارگیری هدایای تبلیغاتی

مزیت استفاده از هدایای تبلیغاتی
هدیه تبلیغاتی

در رابطه با تهیه کردن هدیه های تبلیغاتی می توان بیان کرد که برخی از هدایا آیتم های ارزان قیمتی دارند و نیاز به هزینه زیادی برای تهیه کردن آن نیست.

بنابراین شما با تهیه کردن هدایای تبلیغاتی به طور موثرتری می توانید مشتریان قدیمی خود را حفظ و مشتریان جدیدتری را جذب برند خود کنید تا بدین وسیله فروش بالاتری نیز داشته باشید. علاوه بر این هدایای تبلیغاتی دارای مزیت های زیادی است که عبارت اند از:

کاهش هزینه انتقال پیام به مشتری

هرهدیه تبلیغاتی در واقع حکم یک پیام را دارد که با منظور پیام معرفی محصولات و خرید مجدد بکار می رود. بنابراین شما بدون هزینه با ارسال هدایای تبلیغاتی، پیام اصلی خود را نیز به مشتریان انتقال می دهید و نیاز به پرداخت هزینه اضافه تر نیست.

ماندگار شدن نام برند

با توجه به اینکه هدیه های تبلیغاتی متناسب با نام برند شما انتخاب و به مشتریان داده می شود از این طریق همیشه مشتریان با دیدن هدایا و همچنین نام برند شما بر روی آن به یاد شرکت شما خواهند افتاد برای مثال با چاپ روی روبان و بستن آن به دور هدایا به راحتی میتوانید برند خودتان را تبلیغ کنید و در ذهن ها ماندگارکنید.

در واقع با هر بار استفاده کردن از هدیه به طور یقین نام برند شما را در ذهن تداعی خواهند کرد. بدین ترتیب شانس مراجعه مشتریان به همراه دوستان و آشنایان از برند شما به طور معمول افزایش پیدا می کند که این امر در نهایت منجر به فروش بیشتر می شود.

برقرار کردن روابط صادقانه و دوستانه تر

به طور معمول هدیه دادن یک رسم قدیمی برای نشان دادن احساسات و حسن نیت است و البته این امر در رابطه با سازمان ها و شرکت ها نیز صدق می کند. شما با ارائه هدایای تبلیغاتی در واقع از مشتریان، کارمندان و شرکای خود قدردانی می کنید. البته این کار نیز موجب روابط صادقانه و معنادار بین شما و مشتریان، کارمندان و دیگر شرکا می شود.

بالا بردن روحیه و اعتماد به نفس کارمندان

هدایای تبلیغاتی در واقع تنها مختص ذینفعان خارجی نیست بلکه می توان به منظور تشکر و قدردانی از زحمات کارمندان نیز از هدایای تبلیغاتی استفاده کرد.

شما با دادن هدیه به کارمندان خود در واقع روحیه آنها را برای ادامه کار در برند خود تقویت خواهید کرد. از طرفی به کارمندان انگیزه بیشتری را خواهید داد که این امر موجب افزایش بهره وری و ایجاد محیط کاری بهتر خواهد شد. بنابراین دادن هدیه به کارمندان را هیچ وقت فراموش نکنید.

برای جذب مشتریان هدایه های تبلیغاتی باید چه ویژگی هایی را داشته باشند؟

 

با توجه به اینکه نمی توان از نقش هدایه های تبلیغاتی در معرفی برند و فروش بیشتر غافل شد بنابراین به این نکته نیز دقت داشته باشید که انتخاب یک هدیه تبلیغاتی خوب تاثیر زیادی بر احساس و رضایتمندی مشتریان دارد.

بنابراین به ویژگی های آن مناسب و البته کارآمد حتما توجه داشته باشید. در ادامه به شرح برخی از این ویژگی های خواهیم پرداخت.

بسته بندی

یکی از موارد مهم و البته تاثیرگذار در انتخاب هدایای تبلیغاتی این است که ایده های جذاب و خلاقانه ای در بسته بندی هدایا داشته باشید. بسته بندی هدایا در همان نگاه اول مشتریان را به سمت خود جذب خواهد کرد بنابراین بهترین ایده های خلاقانه را در بسته بندی هدایا بکار ببرید.

کیفیت

همان طور که بیان کردیم هدایای تبلیغاتی در واقع نمونه کوچکی از محصولات و کالاهایی است که شما در برند خود ارائه می دهید. بنابراین در همان ابتدای کار بسته بندی هدایای تبلیغاتی روی کیفیت آن تمرکز کنید و سعی کنید نمونه ای از محصولات و کالاهایی که جهت بسته بندی انتخاب می کنید بهترین کیفیت را داشته باشد تا از این طریق بتوانید مشتریان بیشتری جذب کنید.

سخن پایانی

یکی از روش های عالی و موثر در معرفی برند و فروش محصولات و خدمات جانبی در واقع استفاده از هدیه های تبلیغاتی است. یک هدیه تبلیفاتی خوب موجب می شود تا وفاداری مشتریان از برند شما افزایش یابد.

شما با ارائه هدایای در واقع روابط عاطفی و دوستانه ای با مشتریان خود برقرار خواهید کرد و این روابط هر چند سال که بگذرد همیشه ماندگار بوده و وفاداری آن ها را نسبت به شما نشان خواهد داد. از طرفی هدیه های تبلیغاتی نیز تاثیر بسزایی بر کسب و کار شما دارد و موجب موفقیت شما در مسیر برندینگ و فروش بالا می شود.

 

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button
×