Search
Close this search box.

غرفه نمایشگاهی و انواع تجهیزات آن

غرفه نمایشگاهی، مستلزم داشتن انواع تجهیزات لازم می باشد. بنابراین اگر تا به حال غرفه ای در نمایشگاه نداشته اید و تازه تصمیم به برگزاری غرفه را دارید بهتر است بدانید که هر غرفه ای در نمایشگاه مستلزم تجهیزات مختص به خود است که البته در کنار آن امتیازها و ویژگی های مربوط به خود را دارد.

بنابراین در ابتدای کارغرفه نمایشگاهی باید نسبت به تجهیزات مورد نیاز درغرفه نمایشگاهی اطلاعات لازم را کسب کنید تا بتوانید با بکار بردن تجهیزات لازم امتیاز غرفه خود را بالا ببرید.

ما در ادامه قصد داریم به هدف و چگونگی برگزاری غرفه نمایشگاهی و همچنین انواع تجهیزات لازم برای غرفه نمایشگاهی بپردازیم. پس ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

هدف از برپایی غرفه نمایشگاهی

به طور مسلم ایجاد و برپایی هر غرفه ای، معرفی و همچنین افزایش میزان فروش است.

البته نمایشگاه ها نیز با داشتن اهداف های متنوع، از روش های مختلف تبلیغاتی برای معرفی و فروش بالای محصولات خود استفاده می کنند.

در گذشته نمایشگاه ها به شکل الان نبود بلکه از ابزارهای ساده تر استفاده می شد و شکل کلی آن به صورت بازارچه های محلی بود.

اما امروزه وضعیت متفاوت تر از دیروز است و با پیشرفت فناوری از ابزارهای جدید و به روزی در نمایشگاه ها برای معرفی و فروش استفاده می شود.

البته امروزه نگرش های افراد نیز متفاوت تر از گذشته است و همه سعی می کنند تا غرفه نمایشگاهی را با توجه به کسب و کار خود به صورت جدی و تخصصی برگزاری کنند.

بنابراین برگزاری غرفه در نمایشگاه برای معرفی هر چه بهتر کالاها مستلزم ابزارها و تجهیزات مناسب است. البته چگونگی عملکرد شما در نمایشگاه یکی از موارد مهم است که تاثیر زیادی بر موفقیت شما در معرفی کسب و کار و فروش بالای کالاها دارد.

بنابراین مشارکت در نمایشگاه و برپایی غرفه یکی از راه های موثر برای دست یافتن به اطلاعات بازار است.

با توجه به اینکه تجهیزات مناسب در غرفه نمایشگاهی یکی از ملزومات اصلی هر غرفه ای است پس باید نسبت به تجهیزات لازم در غرفه شناخت بیشتری پیدا کنید تا با توجه به آن بتوانید برای غرفه خود تجهیزات لازم را مهیا کنید.

تجهیزات لازم برای غرفه نمایشگاهی

همان طور که در بالا اشاره کردیم یکی از مهمترین مراحل برگزاری غرفه نمایشگاهی در واقع آماده سازی تجهیزات مناسب غرفه است.

هر غرفه برای دیده شدن و معرفی کسب و کار و همچنین به نمایش گذاشتن کالاها نیازمند تجهیزات مناسب است که قبل از برپایی غرفه باید تجهیزات اساسی غرفه را آماده سازی کنید تا از این طریق بتوانید چیدمان درستی از کالاها در غرفه داشته باشید.

تجهیزات تبلیغاتی

برای جلب توجه مخاطبان و معرفی محصولات و خدمات غرفه نمایشگاهی بهتر است از تجهیزات تبلیغاتی نیز استفاده کنید. تجهیزات تبلیغاتی شامل پوسترها و بنرها هستند که می توان با بکار بردن آنها نتیجه بهتری از از ارائه کالاها و همچنین در کنار آن فروش بالایی داشت.

برای آماده سازی بنرهای و پوسترهای تبلیغاتی بهترین راه کمک گرفتن از طراحان حرفه ای است به این دلیل که آنها با شناخت همه جزئیات بهتر می توانند مناسب با کسب و کار شما پوستر و بنر را طراحی کنند.

البته اندازه این تجهیزات تبلیغاتی نیز اگر بزرگ باشد بهتر است به این دلیل که از دور هم می تواند به خوبی دیده شود و مخاطبان را به سمت خود جلب کند.

این تجهیزات تبلیغاتی در رابطه با کسب و کار شما اطلاعات بیشتری را در اختیار مخاطبان قرار می دهند البته بهتر است به مکان قرار گیری آن ها در کنار غرفه نیز توجه داشته باشید و در بهترین مکان که به خوبی دیده می شود آن را نصب کنید.

در کنار این تجهیزات، کاتالوگ نیز یکی دیگر از تجهیزات لازم برای معرفی محصولات و خدمات در هر غرفه محسوب می شود.

یکی دیگر از روش های تبلیغاتی استفاده از چاپ روبان تبلیغاتی می باشد شما می توانید برای معرفی برند خود به مشتری هنگام تحویل بسته بندی ها و جعبه های آماده از روبان های تبلیغاتی استفاده کنید.

 

میز و صندلی ها

میز نمایشگاهی یکی از مهمترین تجهیزات ضروری در هر غرفه به حساب می آید که می توان از آن برای نشان دادن کالاها و دیده شدن بهتر آن ها به مشتریان استفاده کرد.

البته اندازه میز نمایشگاهی مهم است و به همین خاطر اندازه و ابعاد آن باید بزرگ باشد تا از این طریق محصولات بهتر به نمایش گذاشته شوند.

علاوه بر این برای جابه جایی راحت تر نیز باید سبک و قابل حمل هم باشد. اگر میز نمایشگاهی رنگ و طرح مناسبی و جذابی داشته باشد بهتر می توان با استفاده از آن کالاها را مقابل چشم های مشتریان به نمایش گذاشت و از این طریق مشتریان زیادی جذب غرفه شما خواهند شد.

صندلی ها

با توجه به اینکه کارکنان نمایشگاه ساعات طولانی باید در غرفه حضور داشته باشند و با مشتریان بر سر قیمت و فروش کالاها با مشتریان گفتگو کنند به همین دلیل صندلی ها نیز به نوبه خود برای استراحت کردن کارکنان یکی از تجهیزات لازم در غرفه محسوب می شوند.

البته برای مهمانان که برای بازدید و خرید از غرفه به نمایشگاه مراجعه می کنند نیز باید از صندلی های جذاب و راحت استفاده شود تا در مواقعی که احساس خستگی می کنند بتوانند با نشستن بر روی صندلی ها کمی استراحت کنند و مجددا به غرفه ها سر بزنند و خرید خود را انجام دهند.

راهنمای نمایشگاه

راهنمای نمایشگاه نیز یکی از ملزومات مهم در غرفه نمایشگاهی است. راهنمای نمایشگاه در واقع اطلاعات کاملی را در رابطه با محصولات و خدمات هر غرفه در اختیار مشتریان قرار می دهد.

از طرفی راهنمای نمایشگاه برای جذب مشتریان باید طراحی و رنگ جذابی داشته باشد و از همه مهمتر اینکه در دسترس بوده و در مکان مناسبی در جلوی غرفه قرار داده شود.

مشتریان با خواندن اطلاعات بر روی راهنمای نمایشگاهی به راحتی با کسب و کار و کالاهایی که در غرفه ارائه می شود آشنایی پیدا می کنند و با در دست داشتن اطلاعات کامل دید بهتری نسبت به محصولات و خدمات شما دارند.

از دیگر تجهیزات رفاهی در هر غرفه نمایشگاهی می توان به آبسرد کن، یخچال، قهوه ساز و کولر های پرتابل و … اشاره کرد. همه این تجهیزات برای رفاه حال کارکنان و مخاطبان در نمایشگاه ضروری است.

کارت آویز نمایشگاهی

در کنار تجهیزاتی که گفته شد، پرسنل نمایشگاه می توانند از کارت آویز شناسایی استفاده کنند که درواقع مشخصات آنها به عنوان کادر نمایشگاه وجه بسیار شیک و سازمان یافته ای به غرفه آنها داده می شود.

هر کارت آویز شامل یک بند آویز گردنی است که شما می توانید با رنگ های متفاوت و یا حتی با رنگ سازمانی خود و چاپ برند خود بر روی آن جذابیت خاصی را به کارکنان  غرفه نمایشگاهی خود بدهید.

تجهیزات دیجیتال

برای غرفه سازی خارج از ایران، تجهیزات دیجیتالی از جمله صفحه نمایش ضروری است. بنابراین صفحه نمایش باید کیفیت بالایی داشته باشد و در کنار آن از رزولوشن خوبی نیز برخوردار باشد.

این احتمال وجود دارد که مخاطبین نتوانند به طور دقیق از غرفه شما بازدید کنند به همین دلیل داشتن صفحه نمایش این امکان را برای غرفه شما ایجاد می کند تا با کیفیت بالاتری محصولات را به نمایش بگذارد.

البته برای دیده شدن در چشم مخاطبان بهتر است صفحه نمایش بزرگ باشد و در طراحی آن از چند رنگ استفاده شده باشد.

یکی دیگر از تجهیزات دیجیتال در هر غرفه ای که موجب فروش بالا نیز می شود سیستم صوتی است.

شما با در اختیار داشتن سیستم صوتی می توانید در غرفه خود صدای بلندی پخش کنید تا از این طریق مخاطبین بیشتری به سمت غرفه شما جذب شوند.

به همین منظور بهتر است سیستم صوتی که به کار میبرید توان بالایی داشته باشد و از کیفیت خوبی نیز در پخش صدا برخوردار باشد.

روشنایی

البته روشنایی غرفه نیازمند به کار بردن تجهیزات با کیفیت است که بتوانید با استفاده از آن غرفه خود را روشن کنید.

استفاده از روشنایی با کیفیت و قابل تنظیم موجب می شود تا غرفه بهتر دیده شود و مخاطبان دید بهتری نسبت به محصولات و خدمات شما در غرفه داشته باشند.

چگونه تجهیزات نمایشگاهی را تهیه کنیم؟

با دانستن تجهیزات اساسی در غرفه نمایشگاه به طور حتم با این سوال مواجه خواهید شد که نحوه آماده سازی تجهیزات نمایشگاهی به چه شکل است؟ زیاد جای نگرانی نیست بلکه دو روش برای تهیه ی تجهیزات نمایشگاهی پیش روی شما است.

البته اگر هر چند مدت یک بار در نمایشگاه برای خود غرفه میزنیم و بیشتر برگزار کنند غرفه نمایشگاهی هستید بهترین گزینه، خرید تجهیزات نمایشگاهی است.

البته اگر بودجه لازم را ندارید و یا اگر قصد برگزاری یک یا چند غرفه نمایشگاهی را دارید بهترین گزینه ای که پیش روی شما قرار دارد در واقع اجاره تجهیزات نمایشگاهی است.

برای اجاره تجهیزات نمایشگاهی نیز می توانید از سایت مربوطه تجهیزات مورد نظر را اجاره و یا در صورت داشتن بودجه لازم آن ها را با قیمت مناسب خریداری کنید.

البته برای اجاره و خرید تجهیزات نمایشگاهی به این نکته نیز دقت داشته باشید که باید همه جوانب را در نظر بگیرید و اگر برای نگهداری و حمل تجهیزات نمایشگاهی مشکل دارید پس بهترین راه اجاره تجهیزات است که با بودجه کمتر می توانید تجهیزات لازم برای غرفه را اجاره کنید.

اما اگر در نمایشگاه های مختلف به صورت مرتب شرکت می کنید به شما توصیه می کنیم که بهتر است تجهیزات را یک بار برای همیشه خریداری کنید.

سخن پایانی

برگزاری غرفه نمایشگاهی نیازمند آماده سازی تجهیزات نمایشگاهی است. تجهیزات نمایشگاهی در غرفه یکی از ملزومات اصلی برگزاری غرفه می باشد

به این دلیل که ارائه و به نمایش گذاشتن محصولات و خدمات تنها با داشتن تجهیزات مربوطه انجام می شود.

از طرفی مخاطبان بیشتری جذب غرفه شما خواهند شد و از این طریق فروش بیشتری نیز خواهید داشت.

بنابراین در ابتدای کار باید نسبت به تجهیزات مورد نیاز در غرفه نمایشگاهی اطلاعات لازم را کسب کنید تا بتوانید با بکار بردن تجهیزات لازم امتیاز غرفه خود را بالا ببرید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button
×